Eşya taşıma firmamız 81 ilde güven veren kalitesiyle hizmetinize 7/24 hazırdır. Eşyanızın türü ne olursa olsun kolayca taşırız. İstanbul başta olmak üzere eşya taşımacılığında geldiğimiz noktada 81 ilde bu hizmeti tam kapasite yapabilecek bir ekibe sahibiz. Eşya taşımacılığı alanında çok fazla sayıda alt hizmet alanlarımız var. Örneğin bazı müşterilerimiz evindeki tüm eşyaları taşıtmak istiyor ve biz bunun için evden eve eşya taşıma sistemini yapıyoruz. Bazı müşterilerimiz belirli sayıdaki parça eşyalarını taşıtmak istemektedir, bunlar için parça eşya taşıma sistemini başlatırız. Bu şehirler arası nakliyatta da aynı şekilde yapılmaktadır. İstanbul’da kurulan eşya taşıma firmaları içinde onlarca şirket bu alanda kaliteli hizmet verebilmektedir. Bunlar iiçinde ilk sıraları alan Kent Nakliyat firmamız da eşya taşıma sistemini geliştirerek iş sektörünü de içine katan “ofisten ofise eşya taşıma“, “şehirler arası eşya taşıma“, “işyerlerine ait eşyaları taşıma” ve “özel eşya taşımacılığı” alanlarında ayrı çalışma sistemleri uygulamaktadır.

Eşya taşıma nasıl yapılır ?

Eşya taşımacılığında 10 metreküp’ün üzerindeki eşyalar ev taşıma kapsamında yapılır ve nakliyat kamyonlarımızla müşteriye özel olarak yapılır. 10 metreküp’ün altındaki eşyalarınız ise parça eşya taşıma sistemimize tabi olurlar ve bunlar için taşınacak olan güzergaha giden herhangi bir kamyonumuzla taşınma sağlanır.

  1. Expertiz ile eşya tespiti yapılır : Expertiz uzmanlarımız size daha kaliteli hizmet verebilmek için eşyalarınızın hacmini tespit eder. Böylece ne kadar eşyanın taşınacağı belirlenmiş olur ve net fiyat verebilmek için bunu yapmak gereklidir.
  2. Eşyaların paketlemek için gerekli malzemeler tespit edilir : Eşyalarınızı paketlemek için birden fazla yöntem kullanırız. Örneğin kırılacak eşyaları hem havalı naylonlara sarar ve hem de çelik kolilerin içine koyarız. Televizyon gibi eşyaları ise kenarlarından ve köşelerinden 1 santim kalınlığında şilte ile sararak muhafazası arttırılır. Büyük yatak gibi eşyalarda ise yalnızca naylonla sarmak yeterlidir. Sandalye gibi kolay ve hafif taşınan eşyaları streçle sarmak ta yeterli olmaktadır. Tüm bu çalışmalar için ne kadar malzemeye ihtiyaç olduğunu expertiz uzmanımız belirler.
  3. Sigortalama işlemleri ve sözleşme yapılır : Eşya taşıma çalışmaları öncesinde mutlaka sigortalama işlemleri bitirilir. Müşterimizin tüm eşyalarını sigortalayarak güvenli bir eşya taşıma yapılır. Sigortalama ile aynı zamanda eşya taşıma sözleşmesi de yapılır. Sözleşme iş konusundaki tüm hakları tespit etme ve tarafların bu hakları kabul ettiğini resmiyete dökmesi açısından önemlidir.
  4. Eşya taşıma hizmetinin başlaması : Nakliyat firmamızın taşımadan sorumlu elemanları evdeki veya işyerindeki eşyalarınızı paktlemek veya ambalajlamak için bir çalışma başlatır. Paketleme işlemleri havalı naylonlarla yapılır. Ambalajlama malzemeleri ile büyük boyutlu eşyalar sarılır. Küçük ve kırılacak eşyalar ise çelik kolilere konulur ve kolilerin ağzı bantlanarak kapatılır.
  5. Kamyona yükleme yapılması : Eşyaların paketleme işlemleri sonrasında büyük eşyalar önce olmak üzere gurup gurup kamyona yükleme işlemleri yapılır. Burdaki püf nokta hassasiyeti olan eşyaların kamyonda üstte konulması ve kaymaması için sabitlenmesi gereklidir.
  6. Yüklenen eşyaların nakliyatı sonrasında yerleştirilmesi : Eşyaları kamyondan indirdikten sonra evinizin içine kadar taşıtır. İşletmeler için de aynı işlem yapılır. Dileyen müşterilerimiz için eşya yerleştirme çalışması da yapıyoruz. Bunun için bizden bir talepte bulunduğunuz zaman eşyalarınızı istediğiniz şekilde evin içinde yerleştirme çalışmasını yaparız.

Eşya taşıma fiyatları

Bir müşterinin eşyalarını taşımak için talep ettiğimiz ücret sadece ona ait işlemlere göre verilebilir. Her müşterinin eşya yükü farklıdır, taşınacak dairenin bulunduğu kat farklıdır, binada taşımayı kolaylaştıran asansörün olup olmadığı önemlidir. Şehir içi fiyatlar ile şehirler arası yapılan farklıdır. Bazı durumlarda asansörlü nakliyat kamyonumuzu da getirerek eşya taşıma yaparız. Bu durumların her biri eşya taşıma fiyatları için müşteriye göre belirleme gerektirir. Bunlar dışında yaz aylarında sağladığımız indirim kampanyaları ile fiyatlar değişebilmektedir. Yaklaşık olarak eşya taşıma fiyatlarının ne kadar olduğunu görebilmeniz için bazı örnekler verebiliriz.

Eşya taşıma evden eve yapıldığında verdiğimiz örnek fiyatlar :

İstanbul içinde Anadolu yakasından Avrupa yakasına 20 metreküplük bir eşyayı asansörü olmayan bir binanın 3’cü katından alarak 5’ci kattaki asansörü olan bir daireye taşıdığımızı varsayarsak genelde 2900 TL ücret talep ederiz. Her iki dairede asansör olduğunu varsaysaydık bu fiyat 200 TL daha az olacaktı. Mesafeye göre +,- 300 TL farklı fiyatlar da verilebilir. Ayrıca bu taşıma işlemi sadece Anadolu yakasında veya Avrupa yakasında olsaydı 300 TL daha az olurdu.

Eşya taşıma firmaları

Günümüzde eşya taşıma hizmeti veren firmaların sayısı sadece Türkiye’de 2890 sayısına ulaşmıştır. Bunların İstanbul içinde merkezi olanlarının sayısı 986 adettir. En bilinen eşya taşıma firmaları Kent Nakliyat, Uğur nakliyat, Göztepe nakliyat, Ulutaş nakliyat, Osmanoğlu nakliyat, ve Titiz nakliyat şirketleridir. Pratik eşya taşıma alanında da bir kaç firma faaliyet göstermektedir. Ancak tüm alanlarda kaliteli bir sistemi olan en büyük nakliyat firması Kent Nakliyat firmasıdır.

Eşya taşıma firmalarında hangi özellikleri aramalı ve işi teslim edeceğiniz şirketin güvenilirliğini nasıl anlayabilirsiniz, bilmiyorsanız size bir kaç öneri sunabiliriz. Öncelikle kaliteli eşya taşıma çalışması yapan bir firmada taşıma sigortası mutlaka yapılmalıdır. Eğer kaliteli taşıma yapılıyorsa bu firmanın size çalışma öncesinde eşyalarınızın sigortalanacağını söylemesi gerekir. Bu, eşyalarınızı garantili taşıyabilmek için bir yöntemdir. Ayrıca bazı eşya taşıma firmaları çalıştırdığı elemanları üniformaları ile çalıştırır. Buna da dikkat edebilmek için web sitelerindeki elemanların üniformalı olup olmadığına bakabilir veya şirket ile görüşme yaparken bu bilgiyi teyit edebilirsiniz. Bu tür konular şirket kalitesini açıkça belli eden detaylardır. Bunun yanı sıra iyi bir eşya taşıma firması arama motorlarında üst sıralarda çıkabilen ve sürekli reklam veren firmalardır. Bu, firmanın düzenli olarak var olduğunu ve talep gördüğünü gösterir. Bir eşyayı taşıtmadan önce bu gibi detaylara gözatarsanız çok daha memnun bir nakliyat süreci yaşarsınız.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code