Banka taşıma, çok detay gerektiren ve güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde yapıldığı nakliye türüdür. Türkiye’nin her bölgesinde banka şubelerinin nakliyesi için bir nakliyat firmasına ihtiyaç duyulur. Banka taşımacılığı yapan nakliyat firmaları ise belli sayıdadır. Banka nakliyecileri kendi alanında ilerlemiş ve yetkin araç-gereç ve eleman hacmine sahip olanlardan Banka taşıma yeterlilik belgesine sahip firmalarca yapılır. Banka taşıma hizmetlerini yapan firmamız Kent nakliyat ise, bu alanda 33 yıldır siz değerli müşterilerinin memnuniyeti için çalışmaktadır.

banka taşıma
banka taşıma

Banka taşıma nasıl yapılır ?

Bize banka şubenizin eşyalarını taşımak için başvursuğunuz zaman size ücretsiz expertiz uzmanı göndeririz. Expertiz çalışanımız taşınacak bankanın içindeki eşyaların boyutuna, yapılacak demonte-söküm işlemlerinin ne kadar olduğuna, götürülecek cihazların tespitine kadar bir fizibilite çalışmasını yaparak size taşınma hakkında bilgi verir. Bundan sonra bankanın yeni taşınacağı adrese gidilir. Bu yeni adreste de eşyaların nasıl yerleştirileceği, ve montaj işlemleri konusunda bir planlama yapılır. Bu çalışma sonunda nakliyenin ne kadar ücrete yapılacağı da belirlenir. Eğer taraflar anlaşırsa eşyaların sigortalanması süreci başlatılır ve tüm cihazlar değerinde sigortalanır. Bu ön çalışma tamamlandıktan sonra banka taşımacılığına uygun araçlarımız belirlenen nakliyat gününde şubeye gelir ve banka taşıma çalışması başlar. Bu taşıma hizmetinde mobilya türündeki eşyalarınız havalı naylonlara sarılır. Elektronik cihazlar ise ayrıca çelik kolilere konulur. Banka içindeki tüm elektronik cihazlar kızaklı tekerlekli taşıma aracımızla kamyona götürülür. Bu sayede düşme tehlikesi ortadan kaldırılır. Uygun durumda olan bankalar için Forklift kullanılır.

Banka taşıma işlem sıralaması

Bu çalışma özel hassasiyet ve güvenlik tedbiri alınarak yapılacağı için nakliye çalışmaları bir düzende yapılmalıdır. Öncelikle bankanın dışında bulunan bankamatiklerin (ATM) taşınması işlemleri yapılmalıdır. ATM taşıma çalışmaları bitene ve montajı yapılana kadar diğer taşıma işlemleri tamamlanmaz. Bankamatik taşıma bittikten sonra Bilgisayarlar ve elektronik cihazların tümünü taşımak için nakliye çalışması başlar. Her bilgisayar ayrı olacak şekilde havalı naylona sarılır ve ayrıca çelik kolilerin içine konularak paketleme mühürlenerek yapılır. Bilgisayarların kolileri sadece taşıma sorumlusu tarafından açılabilir. Banka içinde bulunan masa, sandalye gibi eşya türleri ise sökülme işlemi sonrasında havalı naylonlarla sarılarak kamyona taşınır. Paketlenen her eşyanın köşeleri ve kenarları 1 santim kalınlığında şilte ile ayrıca sarılarak kırılması önlenir. Bankadaki para kasaları için özel taşıma araçlarımız veya forklift kullanılarak kamyona getirilir. Para kasası taşıma işlemleri için ayrıca oluşturduğumuz bir sayfamıza da bakabilirsiniz.

Banka taşımacılığı yapan firmalar

Bu hizmeti yapan bir firma kesinlikle güvenlik sertifikası ve banka taşıma belgelerine sahip olmalıdır. Kent nakliyat olarak yeterlilik belgelerine sahip kaliteli bir kuruluş olduğumuzu bilmenizi isteriz. Halk bank, Garanti bankası, TEB, Ak bank, Yapı Kredi bankası gibi bir çok referans banka taşıma hizmetlerimizle tecrübeli bir şirket olduğumuzu ayrıca belirtmek istiyoruz. Banka taşımacılığı sistemimiz şubeden şubeye taşıma yada banka açılışı için taşıma şeklinde iki türlü gerçekleşmektedir. Şubeden şubeye yapılan banka taşımacılığı her iki yerde de çalışma gerektirir. Yeni banka açılışı için yapılacak taşımada ise sadece depodan şubeye şeklinde olacak tek taraflı bir taşımacılık şeklinde yapılmaktadır. İstanbul’da banka taşımacılığı alanında hizmet veren 10 iyi firmadan biriyiz. İstanbul’un 39 ilçesinde de aynı anda çalışma yapabilecek şubelerimizle bulunduğunuz banka şubesine en yakın nakliye ofisimizle size yakından hizmet veririz.

2018 yılında İstanbulda 12 banka nakliyecileri, İzmir’de 3, Ankara’da 8, ve Bursa’da 1 yeni şube açarak bu alanda verdikleri hizmetlere yenilerini eklemiştir. Bankanıza ait binadaki eşyaların tamamını taşıtacaksanız tüm çalışma zamanını size ayıracak donanımlı ekibimizi bu iş için özel olarak ayırırız. İstanbul’daki en iyi banka nakliyecileri bizim firmamızın bu hizmetini aynı şekilde yapamayacaktır. banka taşımacılığına çok önem veriyor ve özel bir taşıma planı yaparak memnuniyetinizi en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Diğer banka nakliyesi firmaları içinde bir kaç tanesi de bu alanda sözü geçen popüler markalardır. Firmamızla birlikte İstanbul içinde her bölgeye hizmet veren 3 önemli firma vardır. Bunlar “Kent nakliyat” (bizim firmamız), “Albayrak nakliyat”, ve “Uğur nakliyat” firmalarıdır.

Banka taşıma fiyatları ne kadardır ?

İstanbul içinde banka taşımacılığı ile ilgili fiyatlar makul seviyelerdedir. Ancak bu fiyatı belirlemeyi sizinle birlikte yapmak isteriz. Çünkü her bankanın kendine özel şartları olmakta ve bunu ancak sizinle konuştuğumuzda bilebilmekte ve buna göre fiyat verebilmekteyiz. Bu durumda banka nakliyesi için gerekli fiyatlandırmayı isteklerinize göre birlikte yapabilmek için bizi ücretsiz çağrı merkezimizden arayabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code