Arşiv taşıma firması olarak kurumunuzun saklanmasını istediğiniz arşiv belgelerini, veritabanı kayıtlarını, arşiv saklama bilgisayarlarını, yazılı belgeleri en güvenli şekilde korur ve nakliyesini gerçekleştiririz. Kıymetli evrak taşıma sistemimiz arşiv içindeki her türlü eşyanın taşınmasına uygun donanıma ve araç gerece sahiptir. Banka, kamu kuruluşu, üniversite, okul gibi yasal bağlılık olduğu için kesinlikle zarar görmeden taşınması gereken tüm belgelerinizi sigortalı ve güvenli şekilde taşıyoruz.

Arşiv taşıma

Arşiv taşıma hizmetleri önemli şirketlerin kıymetli evraklarını ve işletmeye ait korunması gereken arşiv dosyalarının taşınmasını en iyi şekilde yapabilmek için uygulanır. Kıymetli evrak taşıma, bir şirketin sahip olduğu arşiv dosyalarının tümünün taşınmasıdır. Ayrıca arşiv depolama hizmeti de bu kapsamda kullanılmaktadır. Büyük veya yasal bağlılıktan dolayı önemli arşivlere sahip firmaların saklanması gereken kıymetli evraklarını korunaklı ve güvenilir depolarda uzun vadede depolanabilmesi gerekli olmaktadır. Bu hizmeti ise bu konuda isim yapmış ve güven kazanmış Kent nakliyat firmamıza yaptırabilirsiniz. İstanbul’da az sayıdaki arşiv taşıma firmaları arasında en önemli yerde olan ve bu hizmeti sigorta kapsamında yapan büyük firmamıza güvenebilir ve bizden bilgi alabilirsiniz. İsterseniz firmamızın 444 3 684 numaralı çağrı merkezini arayarak yetkililerimizden bilgi alabilir yada isterseniz WhatsApp arşiv taşıma hizmetlerimizden yararlanmak için 0532 440 16 89 numaralı cep telefonumuza WhatsApp kullanarak soru sorabilirsiniz.

Arşiv taşıma hizmetini yapabilmek için bazı yetkinliklere gerek vardır. Bu sebeple firmamız arşiv taşıma ruhsatı alarak bu konuda tüm sorumluluklarını yerine getirecek belgeleri eksiksiz şekilde temin etmiştir. Arşiv taşıma teknik şartnamesi ile belirlenen genel kuralların yanı sıra, firmamızın kendisinin de uyguladığı kaliteli arşiv taşıma hizmet kuralları sayesinde kusursuz bir taşıma ve depolama yapılabilmektedir. Arşiv taşıma yönetmeliği ile her yıl değişen kurallara tam olarak uyan firmamız ile çalıştığınızda memnun kalacağınızı ayrıca belirtmek isteriz. Dilerseniz arşiv taşıma yorumu yazabilir veya firmamız hakkında yapılan yorumları okuyarak çalışmalarımız hakkında diğer müşterilerimizin de şirketimiz hakkındaki görüşlerini görebilirsiniz.

arşiv taşıma
arşiv taşıma

Arşiv taşıma nasıl yapılır ?

1) Arşiv taşımanın planlanması aşaması

Firmamıza bir arşiv taşınması konusunda çalışma yapılmasını talep ettiğinizde öncelikle arşivdeki tüm eşyaların fizibilitesi çıkartılır. Expertiz uzmanımız arşivde bulunan eşyaların taşınmasında gerekli olan araç gereçleri ve ekipmanları belirler ve ilk adımı atarlar.

Taşınacak olan arşivi inceleyecek olan uzmanımız hangi çalışmaların yapılacağını müşterimize aktarır. Eğer şartlarda ve arşiv taşıma ücreti konusunda anlaşılırsa arşiv taşıma sözleşmesi imzalanır ve taşıma süreci başlamış olur.

2) Arşiv taşınmasının yapılması

Arşiv taşıma yapılmadan önce yükleme yapılacak yerin ve sonrasında boşaltma veya depolama yapılacak yerin güvenlik tedbirleri alınır. Bu aşamadan sonra taşımayı gerçekleştirecek personeller, refakatçi ile birlikte bu işlemi başlatır.

Kıymetli evraklarınız havalı naylonlara sarılır ve çelik kolilerin içine konulur ve kolilerin açılır yerleri mühürlenerek taşımaya hazır hale getirilir. Bu kolilerin taşınması ve teslimatına kadar sorumlu olan personel sadece arşiv taşıma sorumlusudur, bunun dışında hiç kimse arşivdeki mühürü açamaz veya elleyemez. Koliler kamyona yüklenirken ve kamyondan indirilirken sorumlu bu görevin her aşamasında yerinde bulunur ve onun denetiminde işlemler yapılır.

Kolilerin teslimat yapılacak yere indirilmesinde, ve yerine konulmasında sorumlunun gözetiminde bir taşıma hiyerarşisine göre işlemler tamamlanır. indirme yapıldıktan sonra tüm kolilerin sayısı kontrol edilir. Taşıma esnasında herhangi bir olumsuz durum oluşursa bu konu derhal arşiv sahibine bildirilir. Bu aşamalardan sonra hizmeti tamamlamı oluruz.

3) Arşiv depolama

Arşiv dosyalarınız eğer belirli bir süreye kadar depolanacaksa sadece size özel olan odalarımızda eşyalarınızı daklarız. Bu oda içinde yangın söndürme sisteminden tutun da nem ölçme, güneş ışınlarına maruz kalmama gibi daha bir çok sorundan tam korunmalı araç gereç ve sistemlerimiz mevcuttur. Arşiv depolama yapılacak olan oda da ayrıca mühürlenerek açılacağı saatte sadece arşiv sahibi veya arşiv sorumlusunun açabileceği bir süreç sonunda eşyaları oradan çıkartabileceğiniz bir sistemimiz de vardır. Arşiv depolatma yapacak şirketler bu konuda bizden ayrıca bilgi alabilirler. Ayrıca belirtmek isteriz ki arşiv depolama fiyatları da taşıma fiyatları gibi indirime tabidir.

Kıymetli evrak taşıma

Kıymetli evrak taşıma hizmeti arşiv taşımacılığının bir alt koludur ve bu hizmet alanı ile birlikte yapılır. Arşiv içersindeki bir çok türde belge ve eşyanın taşınmasından farklı olarak kıymetli evraklar kesin olarak havalı naylon içine konulmalı ve sarılarak sudan, kirden, tozdan korunacak bir paketleme yapılması gereklidir. Arşiv taşıma uzmanlarımız bu işi yaparken her paketlediği evrak demetini ayrıca çelik koliler içine koyarak taşınma esnasında yere düşmesi, dağılması gibi daha farklı tehditlere karşı önlem alınarak yaparlar. Bu sebeple kıymetli evrak taşıma ücretleri arşiv taşıma hizmetinin fiyatı arttıran bir sebep olarak görülmelidir. Bu kıymetli işte risk faktörü oldukça yoğun olduğu için gerekli tedbirlerin tümünün alındığından emin olunması için extra denetim ve çalışma yapılır. Kıymetli evrakın taşınması gerçekten bu konuda deneyimi olan elemanlarla yapılır. Bunlar için eğitilmiş çalışanlarımız size en iyi hizmeti verecektir. Kıymetli evrak taşımacılığı iş alanında 30 yıllık deneyime sahip olduğumuzu söyleyerek size yaptığımız işte güvence verdiğimizi de belirtmek istiyoruz.

İstanbul içindeki firmalar için kıymetli evrak taşıma fiyatları Nisan-Ağustos ayları içinde %25 indirimli olarak yapılır. Firmamızın indirimli ücretlerinden yararlanmak ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Bunlar dışında başka nakliye firmalarının da evrak taşımacılığı yaptığını biliyor olmalısınız. Kıymetli evrak taşıma firmaları İstanbul içinde 34 farklı firma tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu firmalar arasında en uzun dönemli çalışma tecrübesi ise firmamıza aittir. Firmamız kıymetli evrak taşıma kargo işlerini de kolaylıkla yaparak bu alanda en farklı hizmeti yapabilen tek kuruluş olmuştur.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code